Teplejší květnové počasí podporuje rychlejší zakořeňování a intenzivní růst, proto je vhodným obdobím pro přesazování pokojových rostlin.
V tomto období je také můžeme bez obav zmlazovat, odebírat listové nebo vrcholové řízky či je rozmnožovat jiným způsobem.
Pro vypěstování vlastních brambor můžeme dobře využít posekanou trávu z vlastních pozemků. Vhodné pro lepší udržení požadované vlhkosti a teploty je dobré nastýlání posekané trávy do brázd. Větší vrstva trávy zabraňuje vypařování vody z půdy a výrazně omezuje prorůstání plevelů.
Pod nastýlkou zůstává půda kyprá a vzdušná, a to i půda těžší, na které se jinak při zalévání a dešti může většinou vytvořit škraloup. Tuto možnost využívají především drobní pěstitelé, kterým navíc odpadá starost s posekanou trávou. Tráva je současně výborným zdrojem tepla, pěstební hmoty a humusu. Výhodou je také její poměrně rychlé sesychání a rozklad, proto je možné hmotu po každé seči doplňovat.
Zkontrolujeme vysazené keře vinné révy. Podle vyrašených oček už poznáme, ze kterých vyrůstá květná násada a ze kterých jen neplodné letorosty.
Ty vylamujeme, keř by všechny výhony stejně neuživil. Provedením podlomu prosvětlíme keře a ty jsou vzdušnější, a méně tak trpí houbovými chorobami.
Je také potřeba vyplít okolí keřů a důkladně prokypřit povrch půdy asi do hloubky 15 centimetrů. Zkontrolujeme a případně opravíme také dráty, ke kterým révu vyvazujeme. Za plné vegetace bychom se k plně zatíženým drátům již obtížně dostávali a poškodili bychom výhony.
Seriál o bylinách: Jablečník je původem z jižní Evropy. U nás se hlavně vyskytuje v teplejších oblastech. Sbírá se horní část kvetoucí natě. Suší se ve stínu při teplotě do 45 °C.
Droga má příjemnou vůni a hořkou, poněkud ostrou chuť. Užívá se v podobě čaje při plicním zahlenění, chronickém kataru průdušek a kašli. Též při nechutenství, žaludeční slabosti, při onemocnění jater a žlučníku.