PLÁNEK znázorňuje směry jízdy v jihlavské pěší zóně, které by měly začít platit od prosince. Zdroj: město Jihlava
Už od 1. prosince by mělo v jihlavské pěší zóně platit finální dopravní řešení. Město o tom informovalo prostřednictvím tiskové zprávy.
Podle radnice bylo dopravní řešení v pěší zóně upraveno na základě jednání s obyvateli a obchodníky, kteří v pěší zóně žijí nebo tam podnikají.
Radnice uvedla, že od prosince bude část Benešovy ulice jednosměrná od Masarykova náměstí k Palackého ulici. Dále pak má být zjednosměrněna část Věžní ulice od Matky Boží k Benešově ulici.
Do jihlavské pěší zóny může jezdit zásobování, její obyvatelé a vozidla Integrovaného záchranného systému (IZS).
„Cesta ze severu města do pěší zóny se tak zjednoduší a bude umožněna Křížovou ulicí, kolem pošty a do Benešovy ulice,“ vyjádřil se primátor města Petr Ryška (ODS).
„Jednosměrku ve Věžní jsme zvolili tak, aby auta mohla odjet od brány Matky Boží a neotáčela se v prostoru před ní,“ pokračoval primátor.
Doplnil, že město ještě prověří možnost obnovení výjezdu Benešovou ulicí do křižovatky u Zverimexu. „Část Benešovy ulice u parku Gustava Mahlera by tak mohla být obousměrná, ale zatím to není jisté,“ podotkl Ryška.
Město nyní jedná s Policií ČR o možnosti zprůjezdnění Masarykova náměstí ve směru od muzea k lékárně. To by umožnilo lidem z horní části náměstí odjet na jih a z dolní části odjet na sever.
„Obsluha centra by se zlepšila. Náměstí nechceme zprůjezdnit kolem Sklípku a radnice, protože taková trasa by pravděpodobně přilákala tranzitní dopravu,“ vysvětlil Ryška.
Na dodržování pravidel v jihlavské pěší zóně dohlíží městská policie. „Do pěší zóny může vjet pouze dopravní obsluha. Tou určitě nejsou řidiči, kteří by si tudy pouze zkracovali cestu z jedné části centra města do jiné – ti musí centrum objet po Hradební ulici,“ sdělil ředitel městských strážníků Jan Frenc.
„Rychlost vozidel je v pěší zóně maximálně 20 kilometrů za hodinu a přednost mají chodci,“ dodal šéf městské policie.
Diskuze k článku
......místo nového náměstí, slibovaného desetiletí, bude otevřen přes náměstí tranzit pro auta z jihu na sever města..........náměstí je už tak zahlceno auty a přibudou další.........snad všechny okresní města v kraji mají nová náměstí a Jihlava pořád a pořád nic..............nemůže za to samo město, ale jeho zaprděné vedení, které vidí budoucnost města v zachrchlané vysoce prodělečné hokejové hale za 2,5 miliardy, minimálně.........
Beran + "km" bratranci ?
- Svatopluk Beran říká:
Pátek, 1. 12. 2023 v 9:02
GRYCI JSI TYPICKÝ AMERICKÝ HÝKAJÍCÍ OSEL, GEBLSOVSKÝ OPISOVACÍ OSEL, S MINULOSTÍ ARCHITEKTA SOCIALISMU. TAK S TAKOVÝMI LIDMI JAKO JSI TY, SI TU TA EKONOMICKY HLOUPÁ VLÁDA ODS, POTAŽMO CELÉ PĚTIKOALIČNÍHO DEMAGOGICKÉHO USKUPENÍ, PLUS PRESIDENT VÁLEČNÝ ZLOČINEC, ROCHTÁ JAK PRASÁTKA NA HNOJI.
NESKUTEČNÝ, NESKUTEČNÝ, NESKUTEČNÝ JAK OBYČEJNÍ NÝMANDI BYLI VČERA V TELEVIZI FIALA, VÁLEK I TEN REPORTÉT ČT24 VEDLE OBYČEJNÉHO ČESKÉHO GYNEKOLOGA. – ALE ON ASI NEBUDE ZCELA OBYČEJNÝ ČLOVĚK – TAK TEN DOKTOR TO BYLA TŘÍDA, JAK HOM VŠICHNI CHTĚLI PODVODAMA, STISKEM RUKY ČI ÚTOKEM ZPRAVODAJE ČT24, ZAHNAT DO STROUHY, Z KTERÉ UŽ BY SE NEVYHRABAL A ON STÁLE S NADHLEDEM A BEZ AROGANCE A ÚTOKŮ, TOMU HLUPÁKU ZPRAVODAJCI ČT A MINISTROVI I PŘEDSEDOVI TÉHLE VLÁDY JASNĚ ŘÍKAL ŽE JSOU PODRAZÁCI A HŇUPOVÉ.
AŽ NESKUTEČNÉ BYLO JAK TEN BLBEC VÁLEK VYTRHL TOMU DOKTOROVI RUKU A ZAČAL JÍ TŘÁST, NAČEŽ TEN DEBIL REPORTÉR TO KONSTATOVAL SLOVY ŽE JE RÁD, ŽE SE DOHODLI.
TO BYLO NAPROSTO SMĚŠNÉ CO TAM VE SPOLEČNOSTI ČESKÉ TELEVIZE A VLÁDY PŘEDVÁDĚL DNEŠNÍ ČESKÝ POLITICKÝ SYSTÉM.
TO BY HAVEL ČUMĚL.
BERAN a OSEL...TO BY HAVEL ČUMĚL.
OSEL, S MINULOSTÍ ARCHITEKTA SOCIALISMU.
-----------------------------------------------------------------------
Architekt - důchodce - autor sídliště Březinovy sady, žák profesora Rozehnala, který si váží osobnosti
PhDr. F. Hoffmanna a Václava Havla
---------------------------------------------
Osel český občan žil v tuzemsku a projektoval
ve státním podniku Stavoprojekt
Chruščovky.
1958 - 1989
-----------------------------------------------------------------------
Po druhé světové válce byl československý stát v roce 1945 obnoven v hranicích, které měl před rokem 1938, s výjimkou Podkarpatské Rusi, která se stala součástí Sovětského svazu. V letech 1948 až 1989 bylo Československo součástí východního bloku s řízenou ekonomikou, vládla zde komunistická strana. Země byla od roku 1949 součástí ekonomické Rady vzájemné hospodářské pomoci a od roku 1955 vojenské Varšavské smlouvy. Politickou liberalizaci v roce 1968 (pražské jaro) násilně ukončila v srpnu 1968 invaze vojsk Varšavské smlouvy pod vedením Sovětského svazu. Následovala doba tzv. normalizace, která byla zakončena v listopadu 1989 pokojnou sametovou revolucí, jež se uskutečnila v období pádu komunismu ve střední a východní Evropě. Po sesazení vlády komunistické strany se Československo stalo demokratickým státem, v čele s prezidentem Václavem Havlem. Zaniklo 31. prosince 1992 rozdělením na suverénní státy, Česko a Slovensko.