Dnes je čtvrtek 25.05.2017     svátek má Viola
Přidat do oblíbených domů tisk

Až do podzimu uzavřeli průtah Brtnicí

S UZAVÍRKOU PRŮTAHU jsou spojeny objízdné trasy. Foto: Antonín Zvěřina

 

  Od pondělí je úplně uzavřen průtah Brtnicí. Stalo se tak v souvislosti s modernizací silnice II/405 z Jihlavy do Třebíče. Kraj informoval, že uzavírka potrvá do letošního podzimu.

 

  Kvůli uzavírce průtahu Brtnicí byly stanoveny pro osobní i nákladní dopravu objízdné trasy. 

 

  „Pro osobní dopravu je objízdná trasa vedena z Brtnice po silnici II/403 směr Stonařov, za Jestřebím po II/402 směr Kněžice, a dále na Zašovice obousměrně. Zdržení oproti obvyklé trase nezabere déle než deset minut,“ uvádí ve své tiskové zprávě Kraj.

 

  Nákladní doprava je odkláněna na objízdnou trasu již v Jihlavě. Vozidla od 7,5 do 16 tun mají stanovenou objízdnou trasu po silnici I/38, z Jihlavy na Znojmo.

 

  „Ve Stonařově se napojí na II/402, a přes Kněžice se zpět vrátí na II/405, po které dojedou do Třebíče,“ doplňuje tisková zpráva kraje.  Vozidla nad 16 tun mají kvůli špatnému stavu mostu mezi Kněžicemi a Zašovicemi jinou objízdnou trasu.

 

  „Budou do Třebíče navedeny po I/38 až do Moravských Budějovic, dále po II/152 do Jaroměřic nad Rokytnou, a po II/360 do Třebíče,“ dodává tisková zpráva kraje.

 

  V rámci oprav bude Kraj řešit téměř kilometrový úsek na výjezdu z Brtnice ve směru do Třebíče. Cenu stavebních prací Kraj odhaduje přibližně na 35 milionů korun bez DPH. Cenu by maximálně z 90 % měly pokrýt evropské a státní fondy. 

Autor: Pavel Bajer
Aktuality : 18.05.2017  Nový komentář   Komentáře (5)

Nejčtenější články

Nejnovější články

Chcete znát předpověď?

© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I

S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net