Dnes je čtvrtek 25.05.2017     svátek má Viola
Přidat do oblíbených domů tisk

V Telči budují školákům nové sportoviště s umělým povrchem

Ilustrační foto: archiv JL

 

  Zprovoznění multifunkčního hřiště na fotbal, volejbal, tenis či basketbal je aktuální v Telči. Na místě dnes už bývalých volejbalových kurtů v Masarykově ulici totiž vzniká zbrusu nová hrací plocha. Podle starosty Romana Fabeše by její kolaudace měla proběhnout už v druhé polovině června letošního roku.

 

  Plochu s umělým povrchem bude, kromě žáků Základní školy Masarykova, využívat také veřejnost. Než bude hřiště připraveno k užívání, školáci musí cvičit na nedalekém hřišti, které má asfaltový povrch.

 

  Vedení města informovalo, že vybudování hřiště si vyžádá investici  2,3 milionu korun. „Využitelné bude i za nepříznivého počasí,“ doplnil starosta. Původně radnice přitom kalkulovala s rozpočtem o zhruba 700 tisíc korun nižším. Jenže k navýšení došlo ještě kvůli instalaci například osvětlení, skladového domku, a také zavlažování.

 

  Radnice hřiště, které tamní zastupitelé schválili loni v červnu, vybuduje i za pomoci dotace Nadace Čez, od které získalo na investici půl milionu korun. Dalších 100 tisíc by měla Telč inkasovat prostřednictvím krajské dotace.

Autor: David Kratochvíl
Aktuality : 18.05.2017  Nový komentář   Komentáře (0)

Nejčtenější články

Nejnovější články

Chcete znát předpověď?

© 2007 Parola s.r.o. - užití obsahu včetně převzetí článku bez písemného souhlasu Paroly spol s r. o. je zakázáno. edited by N.E.S.P.I

S-Rank (www.seznam.cz) www.i-asap.net